شرکت درمان گاز

شرکت درمان گاز اولین و بزرگترین تولیدکننده گاز بیهوشی نیتروس اکساید (N2O) و گاز تسکین درد (DarmanoX (Entonox در خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA)

با امید اینکه هیچ موجود زنده‌ای از درد رنج نبرد.

اهمیت تخفیف و تسکین درد بر کسی پوشیده نیست. قطعاً همگی ما دردهای حاد یا مزمنی را تجربه کرده‌ایم و از کادر پزشکی انتظار داشته‌ایم جهت درمان یا حداقل کاهش درد ما به عنوان وظیفه اصلی خود اقداماتی انجام دهند.
شرکت درمان گاز (سهامی خاص) با موضوع تولید و توزیع گازهای طبی در سال 1361 به ثبت رسید. کارشناسان این شرکت موفق به تولید گاز بیهوشی نیتروس اکساید مطابق با استاندارد های جهانی و مورد تائید آزمایشگاه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشور برای اولین بار در ایران گردیدند.

طرح تولید گاز بیهوشی نیتروس اکساید

در سال ۱۳۷۰ با آگاهی و دور اندیشی هیئت مدیره و برنامه های بلند مدت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت توسعه مراکز درمانی و افزایش نیاز به این فرآورده، طرح توسعه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه و مورد توجه و تائید وزارت مذکور واقع و مجوز آن صادر گردید. لذا با سرمایه گذاری مجدد حدود سه میلیون دلار برای خرید ماشین آلات جدید اقدام و به محض ورود به کشور با کوشش بی وقفه عمیات نصب آنها در سال ۱۳۷۲ به اتمام رسید. پس از خاتمه عملیات نصب و راه اندازی ماشین آلات جدید برای بازسازی کامل ماشین آلات قدیم نیز اقدام و با پیوستن این دو گروه ماشین آلات ظرفیت تولید گاز بیهوشی (N2O) به دو هزار تن در سال افزایش یافت که این ظرفیت معادل سه برابر نیاز کل کشور می باشد.
لازم به ذکر است که از بدو امر تا کنون با دارا بودن سه پلانت مختلف و با پیشرفته ترین تکنولوژی هیچگاه وقفه ای در تولید گاز بیهوشی (N2O) شرکت درمان گاز وجود نداشته و نخواهد داشت و بزگترین کارخانه تولید گاز بیهوشی (N2O) در خاورمیانه و شمال آفریقا می باشد.

تحقیقات برای تولید گاز تسکین درد انتونوکس (DarmanoX (Entonox

در سال 1375 مدیران شرکت پس از فراغت فکر از تأمین گاز بیهوشی کشور به عنوان بزرگترین تولید کننده گاز بیهوشی در خاورمیانه و شمال آفریقا، تحقیق در مورد گاز تسکین درد انتونوکس Entonox با برند اختصاصی DarmanoX را آغاز نمود که در سال 1376 موفق به کسب مجوز های لازم جهت تولید این گاز گردیدند.
امید است که این خدمت ناچیز مدیران شرکت تأثیر قابل توجهی در امر پزشکی و اقتصادی کشور اسلامی ایران داشته باشد و نام شرکت درمان گاز به عنوان اولین تولید کننده گاز بیهوشی (N2O) با تائید استانداردهای جهانی و گاز تسکین درد انتونوکس ENTONOX برند اختصاصی DarmanoX همواره جاویدان بماند.


عضویت در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان ؛


عضویت در اتحادیه صادرات کنندگان تجهیزات پزشکی ؛


عضویت در اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان ؛